Kā notiek ūdens attīrīšana ar aktivizēto ogli?

 

Ūdens attīrīšana ar aktivizēto ogli ļauj iegūt tīru ūdeni, kas ir attīrīts no hlora, arsēna, dzīvsudraba, dažādām eļļām, kā arī no sliktas piegaršas un smakas. Tā ir iespēja lietot uzturā drošu, tīru un svaigu ūdeni, kas nesatur cilvēka organismam nevēlamas vielas, piemēram, herbicīdus, pesticīdus, kancerogēnus. Šādai ūdens attīrīšanai ir neskaitāmas priekšrocības, taču kā notiek pats ūdens attīrīšanas process?

Pirmkārt, aktīvā jeb aktivētā ogle ir poraina viela, kas absorbē daudzus piemaisījumus, kas atrodas ūdenī. Aktivētā ogle tiek aktīvi izmantota ūdens attīrīšanā, lai attīrītu to no hlora un visiem tā savienojumiem, kas var uzkrāties organismā un izraisīt slimības. Protams, ūdensvados esošo ūdeni drīkst lietot uzturā, taču ir ieteicams izmantot aktivētās ogles ūdens filtrus, ja izmantojat hlorētu ūdeni no centrālās ūdens apgādes. Kā minēts iepriekš, aktivizētā ogle aiztur pesticīdus, naftas produktus un pat dažus smagos metālus. Ūdens attīrīšana ar aktivizēto ogli uzlabo ūdens īpašības – tas zaudē visas nevēlamās smakas, garšas, duļķainumu un krāsu, tas ir, ūdens kļūst caurspīdīgs un patīkams pēc garšas.

Kā darbojas aktivizētā ogle?

Aktivētā ogle satur neskaitāmas mikro plaisas un poras, kas pakāpeniski sašaurinās. Tās ir tik mazas, ka piemaisījumi, kas atrodas ūdenī, iekļūst šajās mazajās atverēs un tajās iestrēgst – tās ir sava veida “lamatas” visiem ūdenī esošajiem piemaisījumiem. Aktivētās ogles ūdens filtrus var salīdzināt ar sietu – attīrīšanas laikā ūdens sūcas car ogles porām, atstājot tajās piemaisījumus. Savukārt pats filtrētais ūdens brīvi iziet cauri filtram un kļūst tīrs, svaigs un dzerams.

Aktivētās ogles spēja piesaistīt negatīvi lādētus piesārņotāja jonus pozitīvi lādētam aktīvajam ogleklim ļauj atbrīvoties no kaitīgām vielām, piemēram, hlora.

Ūdens attīrīšanas filtri veselīgam un tīram ūdenim

Viens no vienkāršākajiem un reizē arī efektīvākajiem risinājumiem ūdens attīrīšanā mājas apstākļos ir kvalitatīvi ūdens attīrīšanas filtri. No nevēlamām vielām attīrīts ūdens garšo daudz labāk ir draudzīgāks gan ādai, gan augiem, gan arī jebkuram dzīvam organismam. Latvijā ražoti ūdens attīrīšanas filtri „JUNKORS FILTRI” ir ne tikai vienkārši uzstādīšanā un izmantošanā, bet tie arī ievērojami uzlabo ūdens kvalitāti un ļauj ietaupīt līdzekļus, kas, piemēram, tiek tērēti biežai dzeramā ūdens iegādei.