Ūdens – veselīgu organismu pamatā

Ūdens ir būtisks elements dzīvības procesu uzturēšanā. Kvalitatīvs dzeramais ūdens nodrošina veselīgu cilvēka organismu un ir viena no galvenajām cilvēka ikdienas sastāvdaļām. Nozīme ir ne vien dzeramajam ūdenim, bet arī ūdenim, kuru izmantojam ikdienā – ēdiena pagatavošanā, veļas vai trauku mazgāšanā un personīgajā higiēnā. Tāpat sliktas kvalitātes ūdens var bojāt jūsu sadzīves tehniku. Labi zināms, ka ūdens kvalitāte mēdz atšķirties arī no vietas, kurā dzīvojam, tomēr jebkurā gadījumā piemērots risinājums būtu ūdens filtra uzstādīšana. 

 

Ciets ūdens – problēma, kas jānovērš laikus

 

Ciets ūdens ir bieža parādība daudzos mājokļos. Ūdens kvalitātes faktorus ne vienmēr iespējams novērst pašrocīgi – ja pie vainas ir novecojuši cauruļvadi, daudz vienkāršāks risinājums būs atbilstoša ūdens filtra piemeklēšana, kā arī finansiāli ūdens filtra uzstādīšana nebūs pārāk dārga, tomēr risinās problēmu ilgtermiņā. 

 

Ūdens cietība saistās ar minerālo nogulšņu daudzumu ūdens sastāvā, kas bloķē caurules un brīvi plūstošo santehnikas sistēmu. Ja ūdens plūsma tiek traucēta, sistēma saskaras ar pārāk lielu slodzi, kas vēlāk var novest pie noplūdēm un saplaisājušām caurulēm. Sākotnēji varētu šķist, ka noplūde ir maznozīmīga, tomēr gada griezumā zudušā ūdens apjoms izrādīsies ievērojams. Tāpat atbilstoša ūdens plūsma tiek traucēta sadzīves tehnikā, kā rezultātā tehnika patērē vairāk enerģijas, nekā ierasts, un samazina savu efektivitāti. Nogulsnes caurulēs turpina krāties, aizsprostojot tās aizvien vairāk, līdz brīdim, kad tehnika vairs nespēj pilnvērtīgi pildīt savu funkciju. Tāpat nogulsnes apgrūtina sildelementu darbību, un jau pavisam drīz esošo sadzīves tehniku nepieciešams nogādāt remonta servisā vai aizstāt ar jaunu. 

 

Kaļķakmens cieta ūdens rezultātā veidojas ne tikai sadzīves tehnikā, kas tieši pievienota ūdens sistēmai – apdraudēta ir arī mazā sadzīves tehnika, piemēram, tējkannas, kurās tiek iepildīts ūdens no krāna. Ciets ūdens veido nogulsnes uz tējkannas sildelementiem, tādā veidā palielinot nepieciešamās enerģijas apjomu un laiku ūdens sasildīšanai – lai uzsiltu ūdens, vispirms tehnikai jāuzsilda arī uz sildelementiem izveidojušās nogulsnes. Lieki piebilst, ka drīz vien arī tējas krūzē var parādīties daļa no šiem nosēdumiem. Nesekojot līdzi ūdens kvalitātei, ievērojami samazinās sadzīves tehnikas kalpošanas ilgums, ko varētu novērst, ja uzlabotu ūdens kvalitāti, izmantojot ūdens filtrus. 

 

Uzlabo ūdens kvalitāti, izmantojot ūdens filtrus!

 

Ūdens filtru uzstādīšana neaizņem daudz laika, un to elementu nomaiņa ir gana vienkārša, lai turpmāk to darītu pašrocīgi. Izvērtējot sava ūdens kvalitāti un konstatējot galvenās problēmas, piemeklēt jūsu vajadzībām atbilstošu filtru būs pavisam vienkārši. Ūdens filtrs nodrošinās ne vien tīru un veselīgu dzeramo ūdeni, bet arī sadzīves tehnikai draudzīgu ūdens sastāvu, kas uzlabos jūsu sadzīves tehnikas darbību, paildzinās tās mūža ilgumu un samazinās izmaksas, salīdzinot ar nekvalitatīva ūdens izmantošanu. 

 

Tomēr svarīgi atcerēties, ka ūdens filtrus labāk izvēlēties pie zinošiem un sertificētiem to izplatītājiem, lai tie pienācīgi pildītu savu funkciju konkrētajā mājsaimniecībā vai komerctelpās. SIA Eirofiltri konsultanti spēs atbildēt uz dažādiem jautājumiem un palīdzēs piemeklēt atbilstošāko ūdens filtra risinājumu katra vajadzībām!