Cieta ūdens mīkstināšana – vai nepieciešama?

Kā noteikt, vai mājās ir ciets ūdens?

Ciets ūdens veidojas, ja ūdenī ir augsta kalcija un magnija koncentrācija. Pats par sevi ciets ūdens nekādā veidā nav kaitīgs cilvēka veselībai, un to droši var lietot uzturā, tomēr cilvēki, kuriem mājās ir ciets ūdens, saskaras ar daudzām neērtībām, piemēram, tējkannas, veļas mašīnas, kafijas automāta un citas sadzīves tehnikas derīgās lietošanas laiks saīsinās. Ūdens cietību ir iespējams noteikt laboratorijā, veicot ūdens analīzes, bet to, vai jums mājās ir ciets vai mīksts ūdens, ir iespējams noteikt arī bez laboratoriskajiem izmeklējumiem.

Ciets ūdens rada nogulsnes, un tās ir viegli pamanīt uz tējkannas sienām. Vēl viens rādītājs, kas liecina par cietu ūdeni, ir ziepju putošanās – cietā ūdenī ziepes slikti putojas, tas pats attiecas uz šampūniem un dušas želejām. Ja novērojat kaļķakmens nogulsnes tējkannā vai arī jums regulāri “niķojas” veļas mašīna, trauku mazgājamā mašīna vai kafijas automāts, iespējams, pie vainas ir pārāk ciets ūdens. 

Ciets ūdens var kaitēt jūsu ādas veselības stāvoklim

Lai arī cietu ūdeni var droši lietot uzturā un tas nav kaitīgs veselībai, jūsu ādai tas var nepatikt. Īpaši jāuzmanās ir cilvēkiem ar jutīgu ādu, jo ciets ūdens var sausināt ādu un saasināt galvas ādas problēmas un tādas dermatoloģiskās slimības kā psoriāzi, pūtītes un ekzēmu. Arī matu veselību ciets ūdens var ietekmēt negatīvi – ap matu veidojas minerālu plēve, kas to padara trauslu un veicina matu lūšanu. Cietajā ūdenī esošās minerālvielas samazina ādas mitruma līmeni, padarot ādu sausu un veicinot niezi. Kā arī ciets ūdens var veicināt brīvo radikāļu veidošanos, kas veicina smalko grumbu rašanos, liekot jums izskatīties vecākiem, nekā patiesībā esat. 

Ūdens filtra uzstādīšana ir finansiāli efektīvs risinājums 

Kaļķakmens nogulsnes, kas veidojas uz sadzīves tehnikas detaļām, var ievērojami samazināt to funkcionalitāti un palielināt elektroenerģijas patēriņu. Šobrīd, ņemot vērā elektroenerģijas cenu straujo kāpumu, ikviena mājsaimniecība cenšas ieekonomēt elektroenerģijas patēriņu, tādēļ mēs iesakām padomāt par ūdens mīkstināšanu jūsu mājās, kas palīdzēs saglabāt iekārtu funkcionalitāti un samazināt to elektroenerģijas patēriņu. JUNKORS filtri nodrošinās efektīvu ūdens mīkstināšanu ar polifosfātu sāļu palīdzību. Ja vēlaties pagarināt sadzīves tehnikas mūžu un ietaupīt elektroenerģijas izmaksas, uzstādiet savās mājās JUNKORS ūdens filtru jau šodien!