Dzelžains ūdens jeb dzelzs piejaukums dzeramajā ūdenī

 

Dzelžains ūdens noteikti nebūs lielākais drauds jūsu veselībai, tomēr augsta dzelzs koncentrācija ūdenī radīs specifisku krāsu un garšu, padarot tā lietošanu uzturā nepatīkamu. Bet kā dzelzs īsti nonāk mūsu dzeramajā ūdenī? Patiesībā tas var nonākt ūdenī dažādu iemeslu dēļ, piemēram, no gruntsūdeņiem un minerāliem, kas atrodas zemes slāņos, kā arī no ūdensvada, ja cauruļvados ir dzelzs nogulsnes. Neliels daudzums dzelzs dzeramajā ūdenī var būt pat veselīgs, jo dzelzs palīdz novērst anēmijas risku, palīdz transportēt skābekli asinīs un regulē ķermeņa temperatūru.

Kādēļ pārmērīga dzelzs koncentrācija nav vēlama dzeramajā ūdenī?

Lai konstatētu, ka ūdenim ir dzelzs piemaisījumi, nav nepieciešams veikt analīzes, jo jūs pamanīsiet oranžas krāsas nogulsnes vannā, tualetes podā, izlietnē un tējkannā. Dzelžains ūdens negatīvi ietekmē jūsu sadzīves tehniku, ievērojami saīsinot tās kalpošanas ilgumu. Kā arī dzelzs iekrāso baltu apģērbu, tādēļ ir gandrīz neiespējami uzturēt sniegbaltas drēbes, ja mājās ir dzelžains ūdens. Augsta dzelzs koncentrācija kaitē ne tikai sadzīves tehnikai un apģērbam, bet arī mūsu organismam. Pirmie, kas izjūt dzelzs negatīvo ietekmi, ir mati un āda, kā arī pārmērīga dzelzs koncentrācija dzeramajā ūdenī var negatīvi ietekmēt zobu toni. Blondo matu īpašnieces ievēros, ka blondais tonis pēc pāris mazgāšanas reizēm iegūst rūsganu nokrāsu, jo dzelzs pigmenti iekrāso matus rudā tonī. Tumšo matu īpašnieces neizjutīs ūdens ietekmi uz matu toni, tomēr mati ar laiku kļūs sausi, trausli un nespodri. Dzelzs koncentrācija ūdenī var pasliktināt ādas izskatu un veicināt grumbiņu veidošanos. Turklāt ūdenī izšķīdušie minerāli, piemēram, dzelzs un magnijs, izraisīs pārmērīgu ziepju nogulsnēšanos uz sejas ādas , aizsērējot poras un veicinot ādas problēmu veidošanos.

Ūdens atdzelžošana

Lai izvairītos no iepriekš minētajām problēmām un padarītu dzeramo ūdeni tīru un garšīgu, iesakām veikt ūdens atdzelžošanu. Viens no efektīvākajiem un vienkāršākajiem risinājumiem būs ūdens filtru uzstādīšana. Filtrs dzelžainam ūdenim palīdzēs attīrīt ūdeni ne tikai no dzelzs, bet arī citiem piemaisījumiem, padarot to tīru, veselīgu un gardu. Ar vienu filtru ir iespējams panākt gan mehānisku, gan ķīmisku piemaisījumu attīrīšanu. Uzstādot ūdens filtru, jūs ne tikai iegūsiet tīru un kvalitatīvu dzeramo ūdeni, bet arī pagarināsiet savā īpašumā esošās sadzīves tehnikas kalpošanas ilgumu. Parūpējieties par sava dzeramā ūdens tīrību ar JUNKORS filtriem!