Kāpēc ūdens ir svarīgs organismam?

Karstā vasarā, dzidrā ūdens glāze ar citrona gabaliņu vai svaigo piparmētras lapiņu ir labākais, ko vien var vēlēties. Ūdens lieliski atsvaidzina, atjauno spēku un uzlabo garastāvokli, lai tu varētu netraucēties baudīt katru dzīves mirkli. Neatkarīgi no tā, vai pievērs pastiprinātu uzmanību tam, cik daudz ūdens tu patērē dienas laikā, vai steidzīgā dzīves ritmā pārtiec tikai no kafijas un nelielām uzkodām, ūdens, līdzīgi kā gaiss, paliek visas dzīvības pamatā.

Ūdens ir mūsu labsajūtas pamats

No rīta ūdens glāze palīdz mūsu ķermenim pamosties, dienas laikā – atturēties no neveselīgiem našķiem starp ēdienreizēm, tādējādi regulējot lieko un nevajadzīgo kaloriju uzņemšanu. Daudzi procesi cilvēka ķermenī tiek palaisti ar ūdens palīdzību, savukārt smadzeņu, sirds, plaušu, gremošanas un citu orgānu veselība un normāla funkcionēšana ir ļoti cieši saistīta ar uzņemtā ūdens līdzsvaru. Ikdienā, ja neesam pietiekami vērīgi pret savu ķermeni un aizmirstam to regulāri iepriecināt ar tīrā ūdens glāzi, tas sāk sūtīt nepatīkamus signālus – ūdens trūkuma dēļ var parādīties nogurums, migrēna, sāpes muskuļos, ādas sausums un citi dehidrācijas simptomi.

tīrs krāna ūdens

Ūdens kvalitātei ir nozīme

Lietojot ūdeni ir ļoti svarīgi pievērst uzmanību ne tikai tā daudzumam, bet arī kvalitātei. Latvijas teritorijā pārsvarā tiek izmantos pazemes ūdens, līdz ar to dzeramā ūdens kvalitāte ir vērtējama kā visai augsta. Tomēr katrā pilsētā un katrā mājā situācija var būt atšķirīga. Piemēram, ja ūdens apgādes sistēma ir novecojusi, tavā glāzē, kopā ar dzeramo ūdeni var nonākt arī visa veida kaitīgie piemaisījumi.

Protams, liela nozīme ir arī dzeramā ūdens garšai. Uzturā ir ieteicams lietot tādu ūdeni, kas ir pilnībā caurspīdīgs un bez izteiktas smaržas. Savukārt, metāliskā piegarša un sarkanbrūna nokrāsa var liecināt par to, ka ūdenim ir paaugstināta dzelzs koncentrācija, kas būtiski pasliktina ūdens garšu un smaržu.

Junkors ūdens attīrīšanas filtri

Ja vēlies būt drošs, ka tavā uzturā nonāk tikai augstākās kvalitātes ūdens, labākais risinājums būs “Junkors” ūdens attīroša filtra uzstādīšana. “Junkors” piedāvā ātru, kvalitatīvu un ekonomisku risinājumu ūdens attīrīšanai, lai apmierinātu patērētāju vajadzības pēc laba, pārtikā lietojama ūdens. Mēs piedāvājam plašu filtru klāstu dažādām dzīves situācijām, tāpēc, lai izvēlētos sev vispiemērotāko ūdens attīrīšanas iekārtu, aicinām sazināties ar “Junkors” filtru speciālistu.